fbpx

Jak w 3 krokach pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu?

 

Twoje dziecko idzie we wrześniu do przedszkola, a Ty już teraz zastanawiasz się "Jak to będzie"?

 Dowiedz się, jak w 3 krokach wspierać dziecko w procesie adaptacji i pomóc mu zaprzyjaźnić się z przedszkolem, nawet jeśli nie przewidziano okresu adaptacyjnego

Zapisz się na newsletter i POBIERZ prezent:

Planner adaptacji, by zorganizować wrzesień

Dowiedz się jak wspierać dziecko. Rodzice mogą zrobić naprawdę dużo!

"Jak w 3 krokach pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu?

 • Stresujesz się tym, jak Twoje dziecko poradzi sobie we wrześniu, bo ciężko znosi rozstania i nie wiesz jak się będzie bawić z innymi dziećmi?
 • Zastanawiasz się czy jest już gotowe do przedszkola i czy poradzi sobie w grupie?
 • Nie wiesz co zrobić, by pomóc adaptacja przebiegła możliwie jak najbardziej “bezboleśnie” i dla dziecka i dla Ciebie?

Wielu rodziców ma podobne wątpliwości, a adaptacja to jeden z bardzo niedocenianych tematów. Dziecko najlepiej się rozwija, gdy czuje się bezpieczne. Wiele trudności kojarzonych z zupełnie czymś innym, wynika właśnie ze złej adaptacji. 

Dowiedz się, jak mądrze, krok po kroku, rodzic może pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu, co można zrobić przed przedszkolem, co robić we wrześniu i jak postępować w kryzysach, na przykład po długiej nieobecności,  nawet jeśli Twoje dziecko chodziło wcześniej do żłobka i nawet jeśli w przedszkolu nie będzie dni adaptacyjnych.

ADAPTACJA TO PROCES, NIE ZACZYNA I NIE KOŃCZY SIĘ WE WRZEŚNIU, A CZYTANIE KSIĄŻECZEK O PRZEDSZKOLU, TO ZA MAŁO

Z

Poznasz kompleksowe 3 kroki

N

Dostaniesz wsparcie:

 • Dostaniesz codzienne wsparcie na specjalnej grupie tylko dla kursantów przez cały wrzesień, kiedy dziecko rozpocznie przedszkole. Będziemy odpowiadać na pytania, rozwiewać wątpliwości i wspierać w tym szczególnym czasie (pakiet Standard i VIP)!
 • Będziesz mieć dostęp do sesji live w czerwcu, gdzie odpowiemy na Twoje pytania.

Przygotowania do adaptacji możesz zacząć już dziś, kiedy jest na to czas. We wrześniu na wiele działań będzie za późno!

AUTORKI

 • Diana Zalewska – psycholog dla rodziców, z ogromem wiedzy o rozwoju dziecka i doświadczeniem w pracy z rodzinami. Moje dziecko ma już za sobą pierwszą adaptację do klubu malucha, dlatego dobrze wiem co robić i przede wszystkim, czego nie robić.
 • Anna Żurawska – nauczyciel w przedszkolu z blisko 10 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Widziałam i pomagałam zarówno dzieciom, jak i rodzicom przejść już setki adaptacji. Moja córka ma za sobą adaptację do żłobka, więc doskonale wiem, co czuje matka, wypuszczając swe pisklę w świat.
 • Nasze dzieci też w tym roku idą do przedszkola, a mają już za sobą jedną adaptację. To wspaniale, że chcesz ułatwić swojemu dziecku adaptację i zaczniesz z nami przygotowania już teraz!

 

Masz do nas pytania?

Napisz na adres diana@dianazalewska.pl lub umów się na bezpłatną 15-minutową rozmowę TUTAJ.

Nasze dzieci też idą w tym roku do przedszkola, a mają już za sobą jedną adaptację. Wiele można zrobić, nawet jeśli przedszkole nie przewidziało okresu adaptacyjnego. To NIE jest kurs o tym, co powinien zrobić nauczyciel. Jest o tym, co może zrobić RODZIC.

CO ZNAJDZIESZ W KURSIE I W NEWSLETTERZE?

  • KROK 1: Co możesz zrobić już teraz
  • KROK 2: Co robić we wrześniu, w najtrudniejszym okresie
  • KROK 3: Jak postępować, gdy adaptacja wydaje się być zakończona, a przychodzi kryzys
  • Bonusy
  • Dostęp do zamkniętej grupy tylko dla kursantów przez cały wrzesień (pakiet Standard i VIP). Tam uzyskasz wsparcie i odpowiedzi na Twoje pytania w tym szczególnym czasie.