fbpx

 Bo na konsultacjach, sprawiam, że rodzinom żyje się LEPIEJ, że rodzice bardziej rozumieją swoje dzieci, wiedzą dlaczego dzieci robią to, co robią.
Bo rodzice zmieniają swoje reakcje, a za tym idzie zmiana w zachowaniach dzieci.

 Bo przestają oczekiwać od dzieci, że będą lepsze, inne, “grzeczniejsze”, a doceniają je takimi, jakie są. Zaczynają widzieć, że to wszystko, co teraz jest wyzwaniem, jest potrzebne w dorosłym życiu i nie trzeba z tym walczyć, tylko odpowiednio pokierować. No bo popatrz Dziecko, które nie odpuszcza jest uparte. Dorosły, który nie odpuszcza ma swoje zdanie i jest konsekwentny. Dziecko, które nie słucha jest niegrzeczne, ale dorosły, który nie słucha jest indywidualistą i jest pewny siebie.

 Bo rodzice przestają się biczować i myśleć “Co ja robię źle, że moje dziecko tak się zachowuje”, a stają się pewni swoich rodzicielskich wyborów, mimo, że bliscy dookoła nie zawsze je rozumieją.

 Bo pokazuję inne metody, niż kary, nagrody, krytyka czy zawstydzanie.

I wreszcie (choć powinno być na początku), pomagam rodzicom wyjść z poczucia winy, że znowu coś robią nie tak, jak powinni, bo dowiadują się, że NIE ma żadnego “powinnam”. Wiedzą, że są oni, są dzieci, są potrzeby i są wybory – czasem lepsze, czasem mniej, ale ich własne.

Dziękuję Wam za to, że jesteście, za każdą konsultację, każdą rekomendację, każdą wiadomość, każdy komentarz i kciuk w górę! I za to, że czytacie moje maile w newsletterze l 🙈