fbpx

Jak sprawić, by adaptacja w przedszkolu/ żłobku była łatwiejsza, nawet jeśli nie ma dni adaptacyjnych?

Pobierz PDF

„Jak ułatwić adaptację – 10 rozwiązań na to, by pożegnanie z dzieckiem w przedszkolu/ żłobku było łatwiejsze”

 Dowiedz się jak pomóc dziecku i sobie

Zapisz się teraz!

I pobierz za darmo tylko do końca września, bo później nie będzie!

Diana Zalewska

Jako psycholog pomagam rodzicom budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i wspieram ich  w szczególnym czasie adaptacji dziecka do przedszkola/żłobka. Jestem współautorką kursu dla rodziców „Jak w 3 krokach pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu”, który jest polecany przez rodziców i pedagogów: „Jestem nauczycielką w przedszkolu i siedzę w temacie adaptacji, ale posłanie własnego dziecka do przedszkola, to zupełnie co innego. Dlatego polecam ten kurs nie tylko rodzicom, ale i nauczycielom, bo jest jak zbawienie” (Kasia)

Dowiedz się, co może zrobić rodzic, by dziecku było łatwiej zaadaptować się w placówce

u

Adaptacja Twojego dziecko się przedłuża , a po weekendach, chorobach i przerwach jest jeszcze gorzej?

u

Twoje dziecko nadal ma problem z rozstaniem, chociaż zrobiłaś wszystko, by je na to przygotować

u

Już nie wiesz co mówić i robić, gdy kolejny raz słyszysz "Mamo, ja nie chcę do przedszkola"

u

Nie masz serca zostawiać dziecka w rozpaczy, choć wszyscy dookoła mówią, że musi sobie popłakać

.

 

Dlatego pobierz PDF. Znajdziesz w nim:

10 konkretnych sposobów na to, jak ułatwić dziecku i sobie moment pożegnania w przedszkolu/żłobku

Wyjaśnienia kiedy wprowadzać wybrany sposób

 

 

Zobacz, co o współpracy ze mną mówią uczestniczki kursu "Jak w 3 krokach pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu"

Na pewno jest mi się łatwiej odnaleźć w tej nowej sytuacji i wiem jak stąpać po tym nowym grunice😉dzięki czemu czuje się pewniej i wiem z czego wynika np płacz u mojego dziecka. Jak nadszedł ten pierwszy dzień, mimo wielu moich obaw miałam wiedzę jak postępować z córką, aby proces adaptacji przebiegał łatwiej, np rytuał pożegnań bardzo nam pomógł napewno jeszcze długa droga przed nami ale te wskazówki wiele ułatwiają.

Gdy sama byłam dzieckiem nikt za bardzo nie pytał mnie, jak się czuje w danej sytuacji a Ty Diana uzmysłowiłaś mi jakie to jest ważne, co czuje moje dziecko. Zawsze gdy pytałam ją: "Dlaczego nie chcesz iść na plac zabaw", słyszałam krótką odp "Bo nie". Gdy zmieniłam strategię i zapytałam "Jak się czujesz na placu zabaw?", usłyszałam całą wypowiedź razem z tym czego się obawia, jak tam idzie, że aż mnie zamurowało. 

Po za tym, moje dziecko zaczęło nazywać swoje uczucia i tłumaczy ze w przedszkolu jest fajnie, ale jest jej smutono bo tęskni za rodzicami. Wiem że pytasz o adaptację, ale to jest tylko część jakiegoś procesu i umiejętności komunikacji z dziekciem w którym bez wątpienia mi pomogłaś♥️

Bez Twojego wsparcia być może załamałabym się po pierwszym dniu przedszkola i zaczęła się wycofywać, a tak wiem, że ten proces może tak przebiegać i wiem co mogę robić, żeby córka czuła moje wsparcie, czuję się pewniej i też wzięłam sobie radę do serca żeby zaufać personelowi, to też dużo ułatwia.

Jednym słowem SUPER ROBOTA przemyślana i pełna profesjonalnej wiedzy!

M.

pedagog i mama

Nieoceniona pomoc! Duża dawka wiedzy połączona z indywidualnym podejściem do potrzeb dziecka i rodziców oraz ogromną empatią i wrażliwością. Moje dziecko jest bardzo wrażliwe, do tej pory, przebywało głównie ze mną i miałam duże obawy związane z przedszkolem. Dzięki wykorzystaniu wskazówek dotyczących adaptacji czuje się naprawdę dobrze przygotowana do tego aby pomóc mojemu dziecku polubić przedszkole i przetrwać trudne początki w atmosferze zrozumienia i bliskości. Diana bardzo wnikliwie analizuje każdą sytuację/wiadomość/ wątpliwość. Podsuwa pomysły, daje gotowe narzędzia do radzenia sobie w trudnych momentach, nie pozostawia pytań bez odpowiedzi. Dzięki współpracy z nią czuje się lepszą mamą 😍 dziękuję 😘

P.

pedagog specjalny i mama

„Jak ułatwić adaptację -10 rozwiązań na to, by pożegnanie z dzieckiem w przedszkolu/ żłobku było łatwiejsze”

Pobierz za darmo tylko do końca września, bo później nie będzie!

Pobierz za darmo jeszcze tylko przez:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)