fbpx

Pracuj ze mną! Nie odkładaj siebie na później!

„Nie robię nic, co dawałoby mi satysfakcję, bo bycie mamą nie wymaga jakiś szczególnych umiejętności”

„Przyznam szczerze, że nic w sobie nie lubię”

„Walka o to, by stać się kimś we własnych oczach jest bardzo trudna”

„Kocham moje dzieci całym sercem i cieszę się, że je mam, ale czuję, że moje życie się skończyło”

„Ta ilość problemów mnie przeraża i nie wiem jak to wszystko ogarnąć”

„Nie umiem zbudować swojej tożsamości po dzieciach”

„Marzę o tym, aby zrobić coś dla siebie, ale nie mam ani siły ani wsparcia”

Nie, nie wymyśliłam tych słów. To są prawdziwe cytaty osób, z którymi współpracowałam. 
Gdy ludzie tak o sobie myślą i mówią, nawet nie zauważają, że postawili oczekiwania innych, czystą podłogę, pranie i zachowanie pozorów wyżej, niż siebie samych.

Oczywiście jesteś mamą i wiesz, że czasem Twoje potrzeby schodzą na dalszy plan. I to jest ok, o ile nie staje się codziennością i przykrym obowiązkiem, w którym zapominasz o sobie i własnej tożsamości – innej, niż tylko bycie mamą.

Czasem pytam rodziców jakiej przyszłości chcieliby dla swoich dzieci.
Wtedy często słyszę: „Chcę, by była szczęśliwa”, „Chciałabym, by w siebie wierzył i się nie poddawał”.

A czy Ty jesteś szczęśliwa?
Co mówisz i jak myślisz sama o sobie?
Czy w siebie wierzysz? Czy umiesz siebie docenić?


Najskuteczniejsza nauka to ta poprzez branie przykładu, a nie możemy dać innym czegoś, czego sami nie mamy. Dlatego teraz tak bardzo skupiam się na pracy i wspieraniu dorosłych. Dlatego daj sobie wsparcie TERAZ, bez odkładania, aż dzieci podrosną, aż wrócisz do pracy, aż ogarniesz dom, aż skończycie budowę czy remont.

Jeśli utożsamiasz się ze słowami, które zacytowałam na początku, to zapytam Cię wprost – Jak długo można tak funkcjonować? Gdzie jest Twoja granica? Co musi się jeszcze stać?

Być może zastanawiasz się czy jeszcze samej próbować to wszystko „poukładać”, czy zwrócić się po profesjonalną pomoc. Czy to właściwy czas?  Czy to dla mnie? A co, jeśli się nie uda?

Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni. Możesz podjąć ten wysiłek samodzielnie. Możesz też zacząć współpracę ze mną. Niezależnie od tego na co się zdecydujesz, proszę Cię o jedno – NIE ODKŁADAJ SIEBIE NA PÓŹNIEJ!

Jak pracuję?

Poprzez konsultację i terapię krótkoterminową w nurcie tsr pomagam wprowadzić zmiany tam, gdzie cię „uwiera”. Nie dostajesz złotych rad ani zaleceń co zrobić. Pracujemy na Twoich wartościach, Ty znajdujesz rozwiązania dobre dla Ciebie i co najważniejsze odkrywasz, że masz zasoby, by je wprowadzić, nawet jeśli myślisz teraz, że nic się nie da zrobić i brakuje Ci wsparcia. Jest to jedna z najbardziej efektywnych metod pracy, jakie znam, a niewielu psychologów pracuje w oparciu właśnie o nią. Tymczasem jej skuteczność potwierdzają badania naukowe, moi Klienci i ja sama.

Co otrzymujesz, jeśli zdecydujesz się na współpracę?

– pakiet sesji online ze mną  (terminy i godziny ustalamy indywidualnie). Nieważne, gdzie mieszkasz – nie musisz nigdzie jechać czy organizować specjalnej opieki nad dziećmi.

Otrzymasz też moje wsparcie email między konsultacjami, bo przecież w międzyczasie wiele może się wydarzyć. Jest możliwość pracy wieczorami i w soboty, bo rozumiem, że możesz w tygodniu nie mieć czasu ze względu na pracę czy zajmowanie się dziećmi.

Jeśli chcesz wcześniej wcześniej sprawdzić jak nam się będzie rozmawiać, zapraszam do umówienia bezpłatnej, 15-minutowej konsultacji wstępnej. Dlaczego ta rozmowa jest bezpłatna? Bo tak po ludzku uważam, że jeśli ktoś rozważa współpracę z psychologiem, to warto poznać tę osobę, zobaczyć czy jest ten „flow” i czy można jej zaufać!

Z psychologiem, jak z fryzjerem – trzeba trafić na kogoś, kto Ci „pasuje”. Kogoś, kto nie obetnie Ci 15 cm włosów, gdy prosisz o podcięcie końcówek o 3 cm. Dlatego proponuję Ci najpierw umówienie bezpłatnej, 15-minutowej rozmowy tutaj 

W każde spotkanie bardzo się angażuję, bo chcę, byś znalazła realne rozwiązanie swoich problemów, miała konkretne efekty tej pracy – do tego trzeba przynajmniej kilku spotkań, a nie jednej godziny, po której prawdopodobnie powiesz „Psycholog nie pomógł”.

Kiedyś przeczytałam, że samodzielność to NIE samowystarczalność, ale umiejętność proszenia o pomoc.

Proś o pomoc, buduj wspierające relacje, bo potem najtrudniejsze jest wyjście z bezradności i uwierzenie że można mieć wpływ i coś zmienić.

Zgadzasz się ze mną?

Zapraszam Cię do współpracy, „poukładasz siebie”, znajdziesz rozwiązania tam, gdzie wydaje Ci się to niemożliwe, nawet jeśli przez większość czasu nie masz wsparcia i możesz liczyć tylko na siebie.

Wychodzę z tego spotkania z przekonaniem, że podejmowanie prób ma sens, że można coś zmienić i że to jest ta droga. Dało mi to przemyślaną i poukładaną bazę do podjęcia kroków. Mogłam inaczej spojrzeć na siebie. Podczas konsultacji miałam przeświadczenie, że usłyszę swoje odbicie, a nie krytykę. Metoda, którą pracujesz dała mi to, czego teraz najbardziej potrzebuję . To dla mnie dobra metoda

Morze empatii, ciepła, zrozumienia, a do tego jeszcze profesjonalizmu i wiedzy merytorycznej popartej badaniami naukowymi, ale także bogatym doświadczeniem zawodowym w pracy z dziećmi. Tutaj nie poczujesz się jak beznadziejny rodzic, który nie radzi sobie ze swoim dzieckiem i nic nie potrafi, tutaj dostaniesz konkretne wskazówki do wykorzystania od zaraz, bez lania wody i wywracania oczami, tutaj poczujesz się jak na kawie z przyjaciółką, która daje pozytywnego kopniaka do działania! Gorąco polecam!

Jeśli jakaś sfera naszego rodzicielstwa wymaga 'przegadania’ to tylko z Nią. Bardzo kompetentna, empatyczna, mądra i ciepła osoba. Od pierwszych chwil stwarza atmosferę pełną zrozumienia, wolną od dystansu i oceniania. Gorąco polecam!

Najczęściej zadawane pytania:
Czy praca z psychologiem faktycznie ma sens?

Wiele osób uważa, że ich problem jest zbyt błahy, by zgłosić się po profesjonalną pomoc. Finalnie więc zgłaszają się bardzo późno, gdy stoją już pod ścianą. Wtedy praca jest najtrudniejsza i polega na wyjściu z przekonania o bezradności.

Jeśli słyszę pytanie, czy taka praca ,a sens, to odpowiadam z pełnym przekonaniem TAK. ma ogromny sens. Jako profesjonaliści, opieramy się na konkretnej wiedzy naukowej, na sprawdzonych technikach (ja na przykład pracuję w oparciu o Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach). Mamy też dystans emocjonalny do życia naszych Klientów, bo nie jesteśmy jego bezpośrednią częścią. To właśnie nas odróżnia od rodziny i przyjaciół, którzy choć są ogromnym wsparciem, nie potrafią pomóc tak, jak specjalista.

Czy można zapłacić w ratach?
Tak. Aby zapłacić w wygodnych ratach, napisz do mnie wiadomość na adres: diana@dianazalewska.pl
Lepiej wykupić jedną sesję, czy pakiet 4 sesji?

Dlatego, że mi też zależy na efektach naszej współpracy, zachęcam do zarezerwowania pakietu 4 sesji. Do zmian potrzeba czasu i poukładania pewnych spraw. Nie da się tego zrobić podczas jednej godziny, po której prawdopodobnie byś powiedziała „Psycholog nie pomógł”. Stąd taka praca powinna być systematyczna. 4 spotkania to taki czas, podczas którego poprawa jakości życia w wybranej sferze jest już widoczna.