fbpx

Przywykliśmy do umniejszania istocie własnego zdrowia psychicznego. Wszystko, co kosztuje Cię Twoje gorsze samopoczucie i zdrowie psychiczne jest zbyt drogie. Nie płać tej ceny.

Całe życie uczono nas, aby się nie wychylać, kolorować równo obrazki i pisać ładnie w linijkach. 

Nic więc dziwnego, że jako dorośli ludzie mamy problem, gdy mamy poczucie, że nie wszystko w życiu nam się idealnie układa.

Tymczasem korzystanie ze wsparcia psychologa i z terapii to nie wstyd, ani nie porażka.

Nie musisz być z tym wszystkim sam/a!

W obliczu problemów możemy mówić i robić różne rzeczy. Zaprzeczać, ignorować, poświęcać się dla innych ludzi, uciekać w pracę czy w używki, przyklejać uśmiech do twarzy.

Jednak przychodzi taki czas, gdy nasze niezaspokojone potrzeby, zranienia, trudne doświadczenia wychodzą na pierwszy plan. Są widoczne w relacjach z innymi, dolegliwościach w ciele, depresji, czy wypaleniu.

Gdy zamiast oczekiwać, że to inni powinni się zmienić lub nas uszczęśliwić, trzeba zająć się przede wszystkim sobą.

Dlaczego?

Bo siebie nie oszukasz!

Czy to dobry moment na terapię?

A co jeśli się nie uda?

Jak często czekamy aż coś się zmieni?

Czekamy na znaki i na lepsze jutro.

Wydaje nam się, że mamy dużo czasu i odkładamy “do szuflady” swoje potrzeby, tęsknoty, marzenia… siebie.

A życie upływa. Każdego dnia mamy o jeden dzień mniej.

Będę z Tobą szczera. Ten jedyny i właściwy moment sam z siebie nigdy nie przychodzi.

To Ty o nim  decydujesz. To Ty swoimi decyzjami i pracą sprawiasz, że czas jest właściwy. To Ty każdego jednego dnia mniej lub bardziej świadomie decydujesz komu i czemu oddajesz swój czas i energię. 

Jeśli Ty nic nie zmienisz, to nic się nie zmieni.

Być może przeżywasz momenty, kiedy nie wierzysz, że jeszcze będzie dobrze i te trudne chwile, kiedy nie chcesz więcej próbować, bo masz wrażenie, że próbowałaś/łeś już wszystkiego.

A ja wiem, że przyjdą jeszcze takie dni, gdy będziesz płakać ze wzruszenia i radości, a nie z rozpaczy.

Jeśli teraz w to nie wierzysz, to pozwól, proszę,  że ja będę wierzyć za nas dwie/oboje do czasu, aż Ty sam/a będziesz mieć na to siłę.

Jak pracuję, czyli dlaczego akurat ja mogę Ci pomóc?

Współczesna psychologia przekazuje nam wspaniałą informację –  nie jesteśmy więźniami swojej przeszłości, a nasz umysł wzmacnia to, o czym częściej myślimy i  na czym się skupiamy.

Dlatego, by “ruszyć” do przodu, warto zobaczyć, co nie działa i skupić się na tym, co działa (jeśli nie idealnie, to chociaż trochę); na tym,  czego potrzebujemy i na tym, co z tym chcemy zrobić. Skoncentrować się na obecnym życiu i na tym, co przed nami, a nie za nami.

Niezależnie od tego, jaka była przeszłość, nie jesteśmy przez nią zniewoleni. Ty i ja możemy zmieniać swoje życie na lepsze, a nawet najtrudniejsza historia jest do opowiedzenia w jaśniejszym świetle.

W swojej pracy opieram się na terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), która działa właśnie w ten sposób. Jestem psychologiem, terapeutką w trakcie III stopniowego szkolenia. Stale rozwijam swój warsztat podczas szkoleń specjalistycznych oraz poddaję swoją pracę superwizji. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Prywatnie jestem żoną i mamą. Jestem przekonana, że doświadczenie tworzenia własnej rodziny pozwala mi lepiej zrozumieć to, z czym się zgłaszasz, a tym samym lepiej Ci pomóc.

Od wielu lat pracuję z drugim człowiekiem i wiem, że kluczowym momentem jest zauważenie tego, co “nie jest moje” oraz tego, czego “nie chcę w moim życiu”. To moment, od którego zaczyna się ZMIANA.  Kocham moją pracę za to, że pozwala mi uczestniczyć w tych procesach i  czuję się zaszczycona, gdy ktoś z Was obdarza mnie zaufaniem i zaprasza do swojego świata. To wielka wdzięczność i wzruszenie móc Wam towarzyszyć w Waszych podróżach do siebie.

Jak możemy współpracować?

Bezpłatna minisesja

0 zł

 • Jednorazowa konsultacja online, podczas której możemy się poznać i sprawdzić czy sobie nawzajem odpowiadamy, czy jest to “flow”
 • Czas trwania : 15 min.
 • Wstępna analiza sytuacji, przedstawienie problemu
 • Ta rozmowa NIE jest zobowiązująca. Jeśli będziesz chciała, możesz podjąć decyzję o dalszej współpracy, a jeśli nie, to nie 🙂 

Terapia indywidualna online (1 sesja)

180 zł

 • 1 sesja online x 60 min.
 • Po dokonaniu zamówienia od razu dostajesz dostęp do mojego kalendarza, aby zarezerwować termin rozmowy
 • Dla osób, które:
 •  przeżywają trudne chwile z powodu zmian jakie wydarzyły się w ich życiu
 • doświadczają kryzysu (np. związanego z pełnionymi rolami)
 • chcą przerobić przeszłość, bo czują, że może to im pomóc im w życiu prywatnym, rodzinnym bądź zawodowym
 • przeżywają inne trudności i czują, że to właśnie ze mną chcą pracować

Terapia indywidualna online (pakiet 4 sesji)

600 zł

 • Pakiet 4 sesji online x 60 min.
 • W pakiecie TANIEJ! Oszczędzasz 100 zł!
 • Po dokonaniu zamówienia od razu dostajesz dostęp do mojego kalendarza, aby zarezerwować termin rozmowy
 • Dla osób, które:
 • chcą popracować dłużej, bo widzą w swoim życiu kilka obszarów do zmiany
 •  przeżywają trudne chwile z powodu zmian jakie wydarzyły się w ich życiu
 • doświadczają kryzysu (np. związanego z pełnionymi rolami)
 • chcą przerobić przeszłość, bo czują, że może to im pomóc im w życiu prywatnym, rodzinnym bądź zawodowym
 • przeżywają inne trudności i czują, że to właśnie ze mną chcą pracować

Konsultacja psychologiczna onine

180 zł

 • Jednorazowa konsultacja online, podczas której odpowiem na Twoje pytania, pomogę w rozwiązaniu konkretnego dylematu
 • Czas trwania : 60 min.
 • Dla osób, które:
 • potrzebują porady w kwestiach rodzinnych, małżeńskich, wychowawczych, zawodowych, związanych z trudnymi zmianami lub konkretnym okresem życia.

Terapia par

230 zł / 90 min.

Jednorazowa sesja online x 90 min., w której uczestniczycie oboje.

Dla par, które:

– chc ą zawalczyć o związek

– rozmawaić bez krzyków i oskarżeń

– zrozumieć siebie nawzajem

-spojrzeć inaczej na związek i zastanowić się co dalej

Sprawdź poniżej co o współpracy

ze mną mówią moi Klienci!

(Opinie zostały udostępnione za zgodą Autorów i Autorek)

Najczęściej zadawane pytania:
Czy praca z psychologiem faktycznie ma sens?

Wiele osób uważa, że ich problem jest zbyt błahy, by zgłosić się po profesjonalną pomoc. Finalnie więc zgłaszają się bardzo późno, gdy stoją już pod ścianą. Wtedy praca jest najtrudniejsza i polega na wyjściu z przekonania o bezradności.

Jeśli słyszę pytanie, czy taka praca ma sens, to odpowiadam z pełnym przekonaniem TAK. ma ogromny sens, co pokazują opinie i efektymoich Klientów. Jako profesjonaliści, opieramy się na konkretnej wiedzy naukowej, na sprawdzonych technikach (ja na przykład pracuję w oparciu o Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach). Mamy też dystans emocjonalny do życia naszych Klientów, bo nie jesteśmy jego bezpośrednią częścią. To właśnie nas odróżnia od rodziny i przyjaciół, którzy choć są ogromnym wsparciem, nie potrafią pomóc tak, jak specjalista.

Czy można zapłacić w ratach?
Tak. Aby zapłacić w wygodnych ratach, napisz do mnie wiadomość na adres: diana@dianazalewska.pl
Lepiej wykupić jedną sesję, czy pakiet 4 sesji?

Dlatego, że zależy na efektach naszej współpracy, jeśli czujesz, że Twój problem wymaga większej uwagi, zachęcam do zarezerwowania pakietu 4 sesji. Do zmian potrzeba czasu i poukładania pewnych spraw. Nie da się tego zrobić podczas jednej godziny, po której prawdopodobnie byś powiedziała “Psycholog nie pomógł”. Stąd taka praca powinna być systematyczna. 4 spotkania to taki czas, podczas którego poprawa jakości życia w wybranej sferze jest już widoczna. 

Jak często powinny odbywać się sesje?

Częstotliwość sesji ustalamy indywidualnie. W terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach nie ma co do tego ścisłych wytycznych. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej najbardziej korzystne w początkowym etapi terapii są rozmowy raz w tygodniu, a następnie wydłużanie tego czasu wraz z postępem w terapii.

Czy terapia online działa tak, jak zwykła?

Badania pokazują, że terapia online jest równie skuteczna, jak ta w tradycyjnym gabinecie, bo czynniki teraputyczne nie znikają wraz ze wzrostem odległości 🙂 A głównym takim czynnikiem jest relacja terapeutyczna, która znacznie różni się od tych relacji, które znamy z codzinnego życia. Możesz w niej w bezpieczny sposób doświadczyć tego wszystkiego, co do tej pory było zagrażające.

Nie mam opieki do dziecka. Co wtedy?

Jako terapeutka i psycholog, jestem zobowiązana do dbania zarówno o Twój komfort podczas sesji, jak i Twoich dzieci, dlatego nie rozmwiamy w ich obecności. To nie są rozmowy dla dziecięcych uszu 🙂 

Natmiast zdarza mi się prowadzić sesje, gdy Twoje dzieci są w domu, w innym pokoju pod opieką innej osoby dorosłej, a Ty masz możliwość swobodnej i komfortowej rozmowy.

Jak opłacić zamówienie?

Płatności można dokonać poprzez zamówienie na tej stronie za pośrednictwem automatycznej płatności interentowej BlueMedia, PayPal lub przelewem tradycyjnym.

Masz pytania? Napisz do mnie. Chętnie na nie odpowiem 🙂