fbpx

Jak w 3 krokach pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu?

 

Twoje dziecko idzie we wrześniu do przedszkola, a Ty już teraz zastanawiasz się "Jak to będzie"?

Dowiedz się, jak w 3 krokach wspierać dziecko w procesie adaptacji i pomóc mu zaprzyjaźnić się z przedszkolem, nawet jeśli nie przewidziano okresu adaptacyjnego

Obejrzyj lekcję „0”, która jest wstępem do kursu!

To NIE jest kurs o adaptacji jedynie we wrześniu, kiedy dziecko już poszło do przedszkola, bo adaptacja to proces – nie zaczyna i nie kończy się we wrześniu. 

"Jak w 3 krokach pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu?

 • Stresujesz się tym, jak Twoje dziecko poradzi sobie we wrześniu, bo ciężko znosi rozstania i nie wiesz jak się będzie bawić z innymi dziećmi?
 • Zastanawiasz się czy jest już gotowe do przedszkola i czy poradzi sobie w grupie?
 • Nie wiesz co zrobić, by pomóc i aby adaptacja przebiegła możliwie jak najbardziej „bezboleśnie” i dla dziecka i dla Ciebie?

Wielu rodziców ma podobne wątpliwości, a adaptacja to jeden z bardzo niedocenianych tematów. Dziecko najlepiej się rozwija, gdy czuje się bezpieczne. Wiele trudności kojarzonych z zupełnie czymś innym, wynika właśnie ze złej adaptacji. 

Dowiedz się, jak mądrze, krok po kroku rodzic może pomóc dziecku zaadaptować się w przedszkolu, co można zrobić już teraz, co robić we wrześniu i jak postępować w kryzysach, na przykład po długiej nieobecności,  nawet jeśli Twoje dziecko chodziło wcześniej do żłobka i nawet jeśli w przedszkolu nie będzie dni adaptacyjnych.

 O NIE JEST KURS O TYM, CO POWINIEN ZROBIĆ NAUCZYCIEL. TO JEST KURS O TYM, CO MOŻE ZROBIĆ RODZIC.

TYLKO DO 22.08.2019 W NIŻSZEJ CENIE!

Z

Poznasz kompleksowe 3 kroki

1. Co można zrobić już teraz, zanim dziecko pójdzie do przedszkola.

2. Jak postępować we wrześniu, w najtrudniejszym okresie.

3. Co zrobić później, gdy pojawią się kryzysy i niechęć do przedszkola, np. po chorobie.

Dowiesz się jak działać krok po kroku, aby Twoje dziecko łatwiej zaadaptowało się do przedszkola w oparciu o rzetelną wiedzę oraz zawodowe i osobiste doświadczenia autorek kursu.

3 moduły w 3 tygodnie (każdy tydzień, to jeden krok) – materiały dostępne na platformie szkoleniowej w domenie dianazalewska.pl

N

Dostaniesz wsparcie:

 • Dostaniesz codzienne wsparcie na specjalnej grupie tylko dla kursantów przez cały wrzesień (w pakiecie Standard i VIP), kiedy dziecko rozpocznie przedszkole. Będziemy odpowiadać na pytania, rozwiewać wątpliwości i wspierać w tym szczególnym czasie!
R

Otrzymasz praktyczne bonusy:

  • autorska książeczka o przedszkolu Ani – „Hania i Franek w nowym przedszkolu”.  Bohaterami jest rodzeństwo gdzie starsze dziecko zmienia placówkę a młodsze idzie do przedszkola pierwszy raz 

  • wideo i zeszyt ćwiczeń „Czy rodzic jest gotowy na przedszkole – praca z emocjami (pakiet Standard i VIP)

  •  mini ebook „Jak ogarnąć poranek i wyjść z dzieckiem na czas” (pakiet Standard i VIP)

3 moduły w 3 tygodnie, grupa wsparcia we wrześniu (przy pakiecie Standard i VIP)!

AUTORKI

 • Diana Zalewska – psycholog dla rodziców, z ogromem wiedzy o rozwoju dziecka i doświadczeniem w pracy z rodzinami. Moje dziecko ma już za sobą pierwszą adaptację do klubu malucha, dlatego wyjątkowo dobrze wiem co robić i przede wszystkim, czego nie robić.
 • Anna Żurawska – nauczyciel w przedszkolu z blisko 10 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Widziałam i pomagałam zarówno dzieciom, jak i rodzicom przejść już setki adaptacji. Moja córka ma za sobą adaptację do żłobka, więc doskonale wiem, co czuje matka, wypuszczając swe pisklę w świat.
 • Nasze dzieci też w tym roku idą do przedszkola, a mają już za sobą jedną adaptację. To wspaniale, że chcesz ułatwić swojemu dziecku adaptację i zaczniesz z nami przygotowania już teraz!

 

Masz do nas pytania?

Napisz na adres diana@dianazalewska.pl lub umów się na bezpłatną 15-minutową rozmowę TUTAJ.

 

Nasze dzieci też idą w tym roku do przedszkola, a mają już za sobą jedną adaptację. Wiele można zrobić już teraz, nawet jeśli przedszkole nie przewidziało okresu adaptacyjnego.

Diana, dziękuję za świetny kurs o adaptacji dziecka do żłobka/przedszkola. Duża dawka nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim PRAKTYCZNYCH wskazówek przygotowujących dziecko do wejścia w nowy tryb; Zresztą, kurs przygotowuje nie tylko dziecko, ale i rodziców do zmierzenia się z nową rzeczywistością.

Kinga

Każdy z nas przeżywa ogromne emocje jak to będzie. Jestem nauczycielką przedszkola, za mną już wiele adaptacji, ale nie dotyczyły mnie i mojego dziecka. Serdecznie dziękuję za kurs o adaptacji, porady bardzo cenne szczególnie o emocjach jakie towarzyszą nam i dziecku. Dziewczyny w bardzo fajny sposób przekazują wiedzę i informacje co możemy zrobić i jak pomóc dziecku ☺️ polecam z całego serca kurs☺️

Kasia

CO ZNAJDZIESZ W KURSIE

   • KROK 1: Co możesz zrobić już teraz:

    – jakie są cele i oczekiwane efekty  procesu adaptacji

    – jaka jest rola rodziców

    – znaczenie dziecięcych potrzeb

    – dlaczego dziecku trudno rozstać się z rodzicem

    – jak poznać przedszkole, gdy nie ma dni adaptacyjnych

    – dlaczego i jak zaplanować i zorganizować wrzesień

    – jak ułatwić dziecku  rozstanie

    

   • KROK 2: Co robić we wrześniu, w najtrudniejszym okresie

    – Jakie są dobre strony przedszkola

    – Co i kiedy przygotować

    – Moment oddania dziecka pod opiekę nauczyciela i rozstanie

    – Jakie są dwie najważniejsze w kontekście adaptacji role, w jakie może wchodzić dziecko i jak się one mają do oczekiwań rodzica

   • KROK 3: Jak postępować, gdy adaptacja wydaje się być zakończona, a przychodzi kryzysy

     na co zwrócić uwagę i co zrobić, gdy adaptacja się przedłuża

    – co w sytuacji, gdy rodzice z różnych powodów rozważają zmianę przedszkola

    – o tym, jakie mogą być przyczyny przedłużającej się adaptacji

    –  o dwóch aspektach rozwoju dziecka, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie w przedszkolu

    – krótko o tym, co jeszcze może pomóc w dobrej adaptacji

   • Bonusy
   • Dostęp do zamkniętej grupy tylko dla kursantów przez cały wrzesień (pakiet Standard i VIP). Tam uzyskasz wsparcie i odpowiedzi na Twoje pytania w tym szczególnym czasie.

   Materiały dostępne do czasu istnienia domeny. Możesz w dowolnym momencie do nich wracać i je przerabiać.